Rafał Bruski milczy na temat ewentualnej kandydatury na prezydenta Bydgoszczy, zalecenie poparcia od szefa PO

Jego nominację rekomendował publicznie Michał Sztybel, lider Platformy Obywatelskiej w Bydgoszczy. Tymczasem spekulacje dotyczące potencjalnych kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości skupiają się wokół trzech osób: Łukasza Schreibera, Grażyny Szabelskiej i Piotra Króla.

Michał Sztybel, stojący na czele bydgoskiej Platformy Obywatelskiej oraz pełniący obowiązki wojewody kujawsko-pomorskiego od grudnia, podczas rozmowy na antenie tokfm jednoznacznie poparł Bruskiego jako kandydata tej formacji na prezydenturę Bydgoszczy. Wyraził przekonanie, że nie widzi innej możliwej alternatywy.

Rafał Bruski, mimo tych rekomendacji, oficjalnie nie ogłosił jeszcze swoich aspiracji do ubiegania się o kolejną kadencję. Jak podaje, decyzję w tej sprawie przekazać chce najpierw mieszkańcom Bydgoszczy.

Bruski, który już trzykrotnie zasiadał na stanowisku prezydenta miasta Bydgoszczy nieprzerwanie od 2010 roku, jest wciąż cichy na temat swojej przyszłości politycznej. A co z postulowanymi kandydatami z innych partii politycznych?