Pogrzeb księdza kanonika Bogumiła Szarego, emerytowanego duchownego z diecezji bydgoskiej

Z wielkim smutkiem przekazujemy informację o śmierci księdza kanonika Bogumiła Szarego, który na emeryturę przeszedł jako duchowny diecezji bydgoskiej. Przez wiele lat służył Kościołowi, a teraz odszedł na wieczną służbę.

Ceremonia pożegnalna, której przewodniczyć będzie ks. kan. Tomasz Cyl, wikariusz generalny, zaplanowana jest na sobotę, 13 stycznia. Rozpoczęcie uroczystości przewidziane jest na godzinę 11:00 i odbędzie się we Wtelnie.

Ksiądz Bogumił Szary przyszedł na świat 19 lutego 1945 roku w małej miejscowości Nowa Wieś. Swoją drogę do duchowieństwa rozpoczął w 1966 roku, kiedy to podjął naukę w Prymasowskim Wyższym Seminarium Duchownym w Gnieźnie. Został wyświęcony na diakona 2 maja 1971 roku, a święcenia kapłańskie przyjął już rok później, dokładnie 10 czerwca 1972 roku w gnieźnieńskiej katedrze.

W trakcie swojej służby, ks. Bogumił Szary był wikariuszem w wielu miastach i parafiach, takich jak: Pobiedziska przy kościele św. Michała Archanioła, Czeszewo pod wezwaniem św. Mikołaja, Gnieźnie w parafii Chrystusa Wieczystego Kapłana, Żninie w parafii NMP Królowej Polski, Solcu Kujawskim przy kościele św. Stanisława Biskupa i Męczennika, Wyrzysku z parafią św. Marcina Biskupa oraz Inowrocławiu przy kościele św. Józefa. Pełnił też funkcję proboszcza w parafiach: św. Wawrzyńca w Mąkowarsku i św. Michała Archanioła we Wtelnie.

W 2003 roku ksiądz Bogumił Szary otrzymał prestiżowe mianowanie na kanonika honorowego Kapituły Kolegiackiej Koronowskiej. Karierę duchownego zakończył w 2014 roku, przechodząc na zasłużoną emeryturę.