Przerwa w dostawie ciepła w Bydgoszczy – awaria sieci ciepłowniczej dotknęła mieszkańców i właścicieli lokalnych biznesów

Na terenie centrum Bydgoszczy w sobotnie popołudnie doszło do nieprzewidzianej sytuacji, która zdecydowanie zakłóciła komfort życia wielu jej mieszkańców. Sieć ciepłownicza, która obsługuje ten obszar miasta, uległa awarii. Wydarzenie to jest związane z pęknięciem rury w jednym z budynków. W efekcie, dostarczanie ciepła do grupy kilkunastu odbiorców – zarówno mieszkańców domów jak i właścicieli lokali usługowych – zostało tymczasowo zawieszone. Osoby te, mieszkające lub prowadzące działalność gospodarczą przy ulicy Pomorskiej, Gdańskiej, Placu Wolności oraz Śniadeckich, korzystają na co dzień z usług Komunalnego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, które jest odpowiedzialne za dostarczanie im ciepła.

Awaria sieci ciepłowniczej miała negatywne skutki dla osób korzystających z usług „Kapecu” – bydgoskiego przedsiębiorstwa energetyki cieplnej. Spowodowała bowiem, że kilkunastu odbiorców musiało spędzić zimną noc bez możliwości skorzystania z ogrzewania. Pęknięcie rury, które dostarcza ciepło do mieszkań, spowodowało, że nie tylko grzejniki, ale również woda stały się zimne.

Przedstawiciele bydgoskiego przedsiębiorstwa twierdzą, że do awarii doprowadziły wahania temperatury oraz warunki pogodowe. Wyjaśniają, że te czynniki mogły wpłynąć na strukturę rur, co doprowadziło do ich pęknięcia i tym samym przerwy w dostawie ciepła.