Rosnąca popularność Rowerowej Stolicy Polski: 25 samorządów dołączyło do tegorocznej edycji

Już 25 lokalnych władz samorządowych potwierdziło swoją obecność w tegorocznej edycji naszej inicjatywy na rzecz rowerowej mobilności. Wciąż oczekujemy na kolejne zgłoszenia, a niektóre z nich są już w procesie finalizowania umów. Oficjalne rozpoczęcie rywalizacji o tytuł Rowerowej Stolicy Polski nastąpi 1 czerwca tego roku.

Chcielibyśmy przypomnieć, że wciąż jest otwarty nabór dla gmin i miast chcących dołączyć do największego wydarzenia rowerowego w Polsce. Serdecznie zapraszamy do współpracy w ramach projektu Aktywne Miasta. Do grona uczestników dołączyły już takie miasta jak Puławy, Kielce, Skarżysko-Kamienna, Zduńska Wola, Jaworzyna Śląska, Inowrocław, Świecie, Lipno, Osie, Otyń czy Żarów.

Szacowne samorządy mogą wybrać pomiędzy dwiema opcjami współpracy. Pierwsza to możliwość bezpłatnego przyłączenia się do oficjalnych treningów i czerwcowego wyścigu 2024. Druga opcja jest bardziej rozbudowana i polega na dostosowaniu funkcjonalności aplikacji Aktywne Miasta do lokalnych potrzeb, umożliwiając organizację różnego rodzaju działań dla lokalnej społeczności, takich jak: rywalizacje sportowe, gry miejskie, wirtualne odznaki czy przygotowywanie tras przeznaczonych dla rowerzystów, biegaczy czy miłośników nordic-walking.

Pragniemy przypomnieć, że podczas ubiegłorocznej, piątej edycji naszej inicjatywy, uczestniczyły 152 miasta i gminy. W sumie, 63 tysiące rowerzystów pokonało łącznie 12,5 miliona kilometrów w ciągu zaledwie jednego miesiąca. Czy w tym roku uda się pobić ten rekord? Tomasz Dobrowolski, koordynator Rowerowej Stolicy Polski twierdzi: „To bardzo możliwe. Z pewnością przyczynić się do tego mogą atrakcyjność rywalizacji oraz udoskonalone funkcje aplikacji Aktywne Miasta.”