Unijne dofinansowanie i wybory – główne tematy poruszane na Kujawach i Pomorzu

2 miliardy euro z funduszy unijnych ma oddziaływanie na dynamiczność rozwoju Kujaw i Pomorza. Niedawno zatwierdzony budżet dla województwa wskazuje, że aż jedna piąta dochodów pochodzi właśnie z tych środków. Poza tym, 2024 rok obfitować będzie w emocje polityczne związane z dwoma ważnymi wydarzeniami wyborczymi. Pierwsze odbędą się prawdopodobnie w kwietniu, kiedy to mieszkańcy będą mogli oddać swoje głosy w wyborach samorządowych. Natomiast drugie zaplanowane są na czerwiec – to już wybory do Parlamentu Europejskiego. Te kluczowe zagadnienia były głównym tematem dyskusji podczas pierwszego w 2024 roku odcinka programu „Punkt wyjścia”.

W studiu telewizyjnym, jak co niedzielę, eksperci zgromadzili się na debacie. Byli oni zaproszeni przez Grażynę Rakowicz, wydawcę programu oraz Annę Trzcińską, prowadzącą.

Tego dnia gościem byli znani politolodzy: prof. Janusz Golinowski z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz dr Patryk Tomaszewski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponadto, w panelu dyskusyjnym uczestniczyli też Roman Rogalski, prezes Nadwiślańskiego Związku Pracodawców LEWIATAN oraz Sebastian Gawronek, przewodniczący Zarządu Regionu Bydgoskiego NSZZ „Solidarność”.