Sukces w kajakarstwie – Helena Wiśniewska i Martyna Klatt na czele rankingu sportowców

Bydgoszczanka Helena Wiśniewska, w parze z kajakarką Martyną Klatt, okazała się jedną z dziesięciu najważniejszych postaci sportowych w Polsce w 2023 roku, według plebiscytu „Przeglądu Sportowego”. To znaczące osiągnięcie dla obu zawodniczek zwróciło na nie uwagę całego kraju.

Decyzja padła podczas 89. ceremonii wręczenia nagród, która odbyła się 6 stycznia, w sobotni wieczór w Warszawie. W gronie utytułowanych sportowców znalazła się również reprezentantka Bydgoszczy – Helena Wiśniewska. Ta wybitna kajakarka z Zawiszy zdobyła prestiżową ósmą pozycję w rankingu. To dowód uznania za jej niesamowite osiągnięcia i konsekwentne dążenie do celu.

W trakcie trwania mistrzostw świata w Duisburgu w Niemczech w 2023 roku, Helena Wiśniewska razem z Martyną Klatt, która pochodzi z Poznania, zdobyły złoto na dystansie K2 na 200 m oraz srebro na K2 na 500 m. Dzięki ich doskonałym występom, zapewniono im udział w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu, które odbędą się latem tego roku.

Podczas zawodów olimpijskich w Paryżu, team z Heleną Wiśniewską ma szanse na zdobycie medalu. Przypomnijmy, że jeszcze niepełnoletnia kajakarka posiada już w swoim dorobku medal olimpijski. W 2021 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio, zdobyła brązowy medal na 500 m w K4, razem z Karoliną Nają, Anną Puławska i Katarzyną Kołodziejczyk.