Wypadek na drodze krajowej nr 10 przyczyną poważnych utrudnień w ruchu drogowym

Poniedziałkowy poranek przyniósł poważne utrudnienia dla użytkowników drogi krajowej nr 10. Źródłem problemów była sytuacja awaryjna, do której doszło na tej trasie.

Incydent miał miejsce kilka chwil przed godziną 7:00 na odcinku drogi krajowej nr 10 przechodzącej przez Solec Kujawski. Uczestnikami niefortunnego zdarzenia były dwa pojazdy – ciężarówka produkcji Scania oraz osobowy samochód marki Land Rover, który po kolizji zakończył swoją podróż w przydrożnym rowie.

Na miejscu wypadku natychmiast zjawili się strażacy z jednostki w Solcu Kujawskim. Informują, że kierowca osobowego Land Rovera został przebadany przez ratowników medycznych i następnie przetransportowany do szpitala. W działaniach ratowniczych brały udział trzy zastępy straży pożarnej.

Policjanci, którzy prowadzili czynności na miejscu zdarzenia, wyjaśniają, że przyczyną wypadku był brak ustąpienia pierwszeństwa przez kierowcę Land Rovera, co doprowadziło do kolizji. W związku z tym funkcjonariusze zdecydowali o zatrzymaniu dowodów rejestracyjnych obu pojazdów. Dodatkowo, przeprowadzone badania wykazały, że osoby kierujące pojazdami były trzeźwe.

W wyniku tego incydentu, ruch na drodze krajowej nr 10 został na jakiś czas całkowicie zablokowany. Później wprowadzono prowadzenie ruchu wahadłowego. Obecnie sytuacja na drodze jest już stabilna i ruch odbywa się bez utrudnień.