Zmiany kadrowe w kujawsko-pomorskim Urzędzie Wojewódzkim

Oficjalnie potwierdzono, że w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim (KPUW) doszło do istotnych roszad na stanowiskach. Informacje na ten temat podzielił się z opinią publiczną Michał Sztybel, pełniący funkcję wojewody.

Sztybel, wykorzystując media społecznościowe jako platformę do komunikacji z obywatelami, przedstawił najnowsze nominacje na kluczowe stanowiska w swoim zespole. Wyraźnie podkreślił ważność i zaangażowanie swojego personelu, nazywając go „drużyną w komplecie”.

Kinga Błaszczyńska, poprzednio rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, otrzymała promocję na dyrektora Biura Wojewody. Jest to osoba odpowiedzialna za koordynację bieżących działań biura i wsparcie pracy wojewody.

Natalia Szczerbińska, była główna specjalistka ds. promocji w Muzeum Okręgowym w Bydgoszczy, została mianowana nowym rzecznikiem prasowym wojewody kujawsko-pomorskiego. Jej zadaniem będzie skuteczne przekazywanie informacji o działaniach wojewody i Urzędu Wojewódzkiego do środków masowego przekazu.

Kolejnym członkiem zespołu Sztybla, który otrzymał promocję, jest Edyta Linowiecka. Została ona asystentką wojewody, funkcję, która wiąże się z zapewnieniem wsparcia administracyjnego i koordynacyjnego dla wojewody.

Wszystkie te nominacje poprzedziła zapowiedź Sztybla sprzed kilku dni, w której stwierdził, że w najbliższym czasie przedstawi cały swój zespół i ogłosi powołanie nowych wicewojewodów.