Bydgoski Budżet Obywatelski: 11 lat działalności i rosnąca aktywność mieszkańców

Jest to już jedenasty rok funkcjonowania Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, innowacyjnego projektu dającego mieszkańcom możliwość wyrażania swoich opinii na temat lokalnych spraw. Mieszkańcy Bydgoszczy mają szansę przekazać swoje myśli i spostrzeżenia dotyczące tego inicjatywy.

W najnowszej edycji projektu, liczba oddanych głosów przez bydgoszczan wyniosła aż 100 tysięcy. Jest to dowód na zainteresowanie społeczności lokalnej tym przedsięwzięciem.

Każdego roku, miejskie władze dokładają wszelkich starań aby ulepszyć i udoskonalić Bydgoski Budżet Obywatelski. W tym celu, od 15 lutego do 7 marca, mieszkańcy mają możliwość podzielić się swoimi uwagami i sugestiami za pomocą ankiety dostępnej na stronie miasta. Proces wypełniania ankiety nie jest czasochłonny, zajmuje zaledwie kilka minut.

W ubiegłym roku, na podstawie zebranych konsultacji, wprowadzono wiele nowych rozwiązań, które przyczyniły się do zwiększenia zaangażowania mieszkańców w każdej fazie realizacji programu.

Bydgoski Budżet Obywatelski jest unikalną formą społecznych konsultacji, która daje obywatelom możliwość bezpośredniego wyboru zadań do realizacji w nadchodzącym roku. W 2024 roku na ten cel miasto przeznaczyło budżet w wysokości aż 16 milionów złotych. Dążąc do tego, aby program jak najlepiej spełniał oczekiwania mieszkańców, co roku poddawany jest on ocenie społeczności lokalnej.