Działania policji w Bydgoszczy po anonimowym zgłoszeniu o wybuchu niewiadomego pochodzenia

W niedzielne przedpołudnie, 4 lutego, dotarła do nas niepodpisana wiadomość dotycząca działań policyjnych, które miały miejsce w okolicach alei Ofiar Hitleryzmu w Bydgoszczy. Znajoma osoba przekazała nam informacje, jakoby powodem tych działań miało być poszukiwanie pocisku. Niemniej jednak, te szczegóły nie zostały potwierdzone przez służby policyjne.

Młodszy aspirant Krzysztof Bratz z Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy poinformował nas, że około godziny 10 tego samego dnia (niedziela, 4 lutego), policjanci zostali wezwani przez Straż Miejską. Powodem wezwania było zgłoszenie jednego z mieszkańców, który około godziny trzeciej w nocy z soboty na niedzielę (3-4 lutego) usłyszał głośny huk o nieznanej naturze, dochodzący z obszaru ulicy Widok, zlokalizowanej nieopodal alei Ofiar Hitleryzmu w Bydgoszczy.

Mł. asp. Krzysztof Bratz powiadomił nas, iż w chwili obecnej są prowadzone działania mające na celu ustalenie źródła tego zagadkowego huku. Na terenie zdarzenia pracują obecnie funkcjonariusze policji.