Nowo odrestaurowany Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Szwederowie już otwarty

Z radością mieszkańcy Szwederowa przyjęli informację o zakończeniu modernizacji wnętrz Młodzieżowego Domu Kultury nr 2, położonego na ulicy Leszczyńskiego. Odświeżenie placówki kosztowało dokładnie milion złotych.

Do najważniejszych zmian należy wybudowanie nietypowej sceny w nowej części budynku, co jest integralnym elementem odnowionej infrastruktury Młodzieżowego Domu Kultury nr 2. Scena ta jest sąsiadką odnowionej sali gimnastycznej, która teraz jest przystosowana do organizowania różnorodnych wydarzeń sportowo-rekreacyjnych.

Projekt sceny jest unikalny, ponieważ widzowie mają możliwość obserwowania wydarzeń zarówno z wnętrza budynku, jak i z zewnątrz, dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu – rozsuwanym drzwiom. Równocześnie zapewniono nowe zaplecze sanitarne dla użytkowników i gości instytucji.

Kolejnym etapem renowacji było odświeżenie zewnętrznej elewacji budynku, a także wymiana okien i drzwi na nowe. W efekcie budynek nabrał zupełnie nowego wyglądu.

Nowo powstała scena nie będzie służyła tylko celom artystycznym. Zamierza się ją wykorzystać również do organizowania treningów i rozgrywek dla szachistów oraz tenisistów stołowych, którzy regularnie uczęszczają na zajęcia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2. Wybór tej inwestycji został dokonany przez mieszkańców podczas głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Całość prac pochłonęła ponad 1 milion złotych.

Wkrótce w modernizowanych pomieszczeniach odbędą się pierwsze wydarzenia. Placówka otrzymała także nowe wyposażenie, które z pewnością przyczyni się do lepszego funkcjonowania instytucji.