Śmiertelne zderzenia samochodów osobowych i ciężarowych w Bydgoszczy i Toruniu

Tragiczna kolizja na drogach kujawsko-pomorskiego zakończyła się śmiercią jednej osoby w Bydgoszczy. Zdarzenie, w którym uczestniczyły samochód ciężarowy i osobowy, stało się przyczyną tej fatalnej utraty życia. W niezależnym wypadku na drodze krajowej numer 10 nieopodal Torunia poniosły śmierć dwie osoby. Policja pod nadzorem prokuratury jest w procesie wyjaśniania okoliczności tych dwóch tragicznych incydentów.

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu przekazała informacje, że do pierwszego z tych nieszczęśliwych zdarzeń doszło w sobotę po godzinie 2 na ulicy Pradocińskiej w Bydgoszczy. Na miejscu zdarzenia pracowali strażacy, w tym jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Solec Kujawski. W oficjalnym komunikacie stwierdzono, że samochód osobowy przewoził cztery osoby, z których jedna niestety nie przeżyła kolizji.

W samochodzie podróżowały cztery osoby, a dwie z nich były uwięzione w zniszczonym pojeździe. Strażacy używali specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby uwolnić poszkodowane osoby. Mimo intensywnych wysiłków ratowniczych, jedna z osób nie przeżyła. Strażacy wyjaśnili: „Niestety pomimo dużego zaangażowania służb ratowniczych jednej osoby nie udało się uratować”.