Dzień otwarty na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego: zapoznaj się z bogatą ofertą i nowymi kierunkami studiów

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego (UKW) w Bydgoszczy serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych na dzień otwarty, który odbędzie się 8 kwietnia. Jest to doskonała możliwość dla maturzystów, aby zgłębić ofertę edukacyjną uniwersytetu oraz porozmawiać z obecnymi studentami i uzyskać ich bezpośrednie opinie na temat funkcjonowania uczelni.

Bogata oferta edukacyjna UKW obejmuje ponad 60 różnych kierunków studiów. Od następnego roku akademickiego, studenci będą mieli możliwość wyboru nowych specjalności, takich jak sinologia czy skandynawistyka. Wszystkie dostępne opcje studiów, włącznie z nowymi propozycjami, zostaną zaprezentowane podczas dnia otwartego. Wydarzenie to odbędzie się w budynku biblioteki uniwersyteckiej, mieszczącej się przy ulicy Szymanowskiego 3.

Program Dnia Otwartego UKW rozpocznie się o godzinie 9.00 od sesji prezentacyjnej prowadzonej przez ekspertów z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Będzie to nieoceniona okazja dla tegorocznych maturzystów, aby dowiedzieć się o konkretnych zasadach egzaminu maturalnego z języka polskiego, angielskiego i matematyki. Jednak nie jest to jedyna atrakcja tego wydarzenia.

W ramach naszej oferty na ten rok przygotowaliśmy szereg warsztatów, które nie tylko pomogą uczniom w jak najlepszym przygotowaniu się do egzaminów dojrzałości, ale także dostarczą im praktycznych umiejętności przydatnych w codziennym życiu. Serdecznie zapraszamy na zajęcia z autoprezentacji, wystąpień publicznych oraz bezpieczeństwa w świecie wirtualnym. Dodatkowo nasi eksperci podzielą się swoją wiedzą na temat sztucznej inteligencji.