Przebudowa przystanku Bydgoszcz Zachód zwiększa komfort podróżowania

Podróżni korzystający z przystanku kolejowego Bydgoszcz Zachód doświadczają teraz większego komfortu dzięki przebudowie peronów. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. za tę inwestycję odpowiedzialne, mają na celu poprawić dostępność do kolei na trasach wiodących do Nakła nad Notecią, Piły i centrum Bydgoszczy. Projekt ten, o wartości 4,5 miliona złotych netto, został sfinansowany ze środków pochodzących z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Podróże stają się łatwiejsze dla pasażerów dzięki podwyższonym peronom, które ułatwiają wsiadanie do pociągów jadących w kierunku centrum miasta oraz Nakła nad Notecią i Piły. Dodatkowo, pasażerowie mogą korzystać z nowo zamontowanych wiat, ławek, poręczy i stojaków rowerowych. Przystanek jest teraz również wyposażony w energooszczędne oświetlenie, gabloty informacyjne oraz czytelne oznakowanie. Dostęp do przystanku jest teraz wygodniejszy, szczególnie dla osób o ograniczonych możliwościach poruszania się.

Budżet na ten projekt, wynoszący 4,5 miliona złotych netto, pochodził z „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

Ten program rządowy ma za zadanie przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu, promować ekologiczne środki transportu i wspierać polską gospodarkę. Na realizację tego programu przeznaczono ponad miliard złotych. Fundusze te będą wykorzystane na budowę lub modernizację przystanków kolejowych oraz finansowanie prac związanych z zapewnieniem miejsc parkingowych dla pasażerów. Dzięki temu, podróżni będą mieć lepszy dostęp do komunikacji kolejowej na szczeblu województwa i międzywojewódzkim.