Kierowca mercedesa lekceważy przepisy ruchu drogowego i może zapłacić grzywnę do 30 tys. zł

W wyniku niezwykle ryzykownego manewru na drodze dokonanego przez kierowcę mercedesa, który olał sygnalizację świetlną i z pasa do skrętu w lewo wybrał jazdę na wprost, zostało zgłoszone naruszenie do kampanii przeciwko agresji drogowej „Stop agresji drogowej”. Ten akt rażącego zignorowania przepisów ruchu drogowego został uchwycony na nagraniu z kamery samochodowej.

Zdarzenie miało miejsce 6 marca na ulicy Szubińskiej w Bydgoszczy, ale dopiero teraz nagranie zostało udostępnione przez policję.

Na opublikowanym materiale filmowym widać jak kierujący mercedesem ignoruje czerwone światło. Dodatkowo, zamiast wykonać skręt w lewo, co sugerował wybrany przez niego pas ruchu, decyduje się na jazdę prosto.

Ten śmiertelnie niebezpieczny manewr został uwieczniony przez kamerę samochodową innego pojazdu, a następnie materiał ten został przekazany do kampanii „Stop agresji drogowej”.

Podkom. Remigiusz Rakowski z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy podkreśla – „Tego typu działanie kierowcy mercedesa to nie jest jedynie brak odpowiedniej kultury na drodze, ale także poważne łamanie obowiązujących przepisów”. Dodaje, że teraz grozi mu grzywna do 30 tysięcy złotych.

Kierownik ruchu drogowego przypomina nam również – „Musimy pamiętać, że nie jesteśmy jedynymi użytkownikami dróg, mamy obowiązek troszczyć się o bezpieczeństwo innych osób. Popełniając wykroczenia w ruchu drogowym, musimy być świadomi ewentualnych konsekwencji takiego zachowania”.