Aktywizm rolników z Kujaw i Pomorza – walczą z zakazem blokowania dróg

Rolnicy z regionu kujawsko-pomorskiego nie poddają się i kontynuują swoją walkę przeciwko decyzjom sądowym, które uniemożliwiają im blokowanie dróg na terenie ich województwa.

Informacje uzyskane przez Polskie Radio PiK wskazują, że do godziny 7:30 we wtorek, wpłynęło siedem zażaleń na wyroki Sądu Okręgowego w Bydgoszczy. Trzy z tych zażaleń dotyczą planowanych blokad dróg w Bydgoszczy, dwa odnoszą się do działalności w Białych Błotach, a pozostałe dwa to sprzeciwy mieszkańców Nowej Wsi Wielkiej i Koronowa. Wszystkie te zażalenia mają być dzisiaj przedstawione do dalszego rozpatrzenia Sądowi Apelacyjnemu w Gdańsku. Sąd ma na ocenę tych zażaleń 24 godziny.

Na razie zaplanowano duże blokady dróg na terenie całego kraju – również w województwie kujawsko-pomorskim – które mają mieć miejsce już jutro, czyli środę 20 marca. Obecnie przygotowywana jest mapa miejsc, które będą punktami tych blokad na terenie całej Polski. Według dzisiejszych informacji, na tej mapie jest zaznaczonych ponad 400 miejsc, gdzie ruch drogowy zostanie zablokowany lub utrudniony.