Zimowe ogródki ustępują miejsca letnim: złożono już 30 wniosków o ich otwarcie w Bydgoszczy

Do nadejścia kwietnia, zimowe kawiarenki będą musiały ustąpić miejsca swoim letnim odpowiednikom w scenie miejskiej. Znak to, że właściciele barów i restauracji będą mogli to robić, pod warunkiem, że złożą odpowiednie wnioski. Do tej pory, do Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej (ZDMiKP) w Bydgoszczy wpłynęło już 30 takich wniosków.

Restauratorzy mają obowiązek usunąć zimowe ogródki z terenu Starego Rynku i innych ulic Bydgoszczy do końca marca. Od pierwszego dnia kwietnia, mogą oni rozpocząć proces ustawiania letnich ogródków na obszarze miasta. Na centralnym placu rynkowym, pozostałe elementy, takie jak parasole, krzesła i stoliki, będą mogły zostać ustawione dopiero pośrodku kwietnia. Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy, potwierdził, że parasole w kolorze kremowym, które co roku są umieszczane w centrum miasta, zostały już naprawione i oczyszczone.

W bieżącym roku, letnie kawiarenki będą mogły działać o miesiąc dłużej. Wynika to z warunków pogodowych, które często w październiku nadal sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Zimowe ogródki będą mogły zostać ustawione dopiero w listopadzie. Przedsiębiorcy, którzy planują otworzyć letnie ogródki, nadal mają możliwość składania wniosków do ZDMiKP. Do tej pory wpłynęło już ponad 30 takich wniosków i oczekuje się, że ich liczba wzrośnie, ponieważ zwykle wpływa ich około 70. Wszystkie letnie ogródki muszą spełniać żądane standardy i prezentować estetyczny wygląd. Każdy wniosek musi być zaakceptowany przez miejskiego plastyka zanim dotrze do drogowców.