Kolejne przystanki wiedeńskie powstaną na bydgoskiej ul. Gdańskiej

Głosząc wiadomość, która z pewnością ucieszy wielu mieszkańców miasta, Tomasz Okoński, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy, zapowiedział budowę kolejnych przystanków wiedeńskich na ul. Gdańskiej. Zostaną one stworzone przez miejscową firmę Affabre, która zdołała zgarnąć kontrakt na ich budowę, pokonując konkurencję w przetargu. Nowe przystanki mają poprawić komfort oraz bezpieczeństwo pasażerów korzystających z tramwajów.

Proces realizacji projektu będzie dwuetapowy, obejmujący etap projektowy, a następnie budowlany. W wyniku tych działań dojdzie do powstania dwóch par przystanków wiedeńskich, które zostaną umiejscowione po obu stronach ulicy Gdańskiej. Pierwsza para peronów znajdzie swoje miejsce przy placu Wolności, a druga – przy placu Praw Kobiet.

Wybrane lokalizacje nowych przystanków nie są przypadkowe – podobne struktury znajdują się już na tej samej ulicy, tym razem na skrzyżowaniu z ul. Chodkiewicza. To kolejny krok w kierunku poprawy standardów komunikacji miejskiej i zwiększania komfortu podróżujących tramwajami mieszkańców Bydgoszczy.