Koszykarska drużyna Abramczyk Astoria Bydgoszcz triumfuje nad Weegree AZS Politechniką Opolską

W niedzielę, kibice byli świadkami zaciętej rywalizacji podczas czwartego meczu pierwszej rundy play-off. Na wyjeździe drużyna Abramczyk Astoria Bydgoszcz stawiła czoła Weegree AZS Politechnika Opolka. Wynik meczu zakończył się zwycięstwem bydgoszczan 81:73.

Drużyna z Bydgoszczy zdawała się być w nieco skomplikowanej sytuacji. Seria niedawnych porażek utrudniała drużynie realizację marzeń o awansie. Wszystko zmieniło się jednak podczas niedzielnego meczu, który okazał się punktem zwrotnym.

Pierwszą kwartę zakończono na korzyść Astorii Bydgoszcz, która zdobyła przewagę w punktach (26:16). Jednak w drugiej kwarcie drużyna nieco straciła przewagę, a ich solidna przewaga spadła do zaledwie czterech punktów. Gospodarze wrócili do gry dominując trzecią kwartę i objęli prowadzenie. Jednak Astoria nie odpuszczała i w ostatniej części meczu zwiększyła presję na rywala. Decydujące punkty zostały zdobyte w ostatnich sekundach, gdy przy remisie 69:69, zawodnicy Astorii trafili trójki.

Decydujące starcie odbędzie się w środę o godzinie 18. Abramczyk Astoria Bydgoszcz zmierzy się z rywalem na własnym boisku w Sisu Arenie. Możecie śledzić relację z tego spotkania w naszej audycji „Muzyka i sport”.