Niefortunna kolizja tramwajów w Bydgoszczy skutkuje kilkunastoma poszkodowanymi

W wyniku zdarzenia, do którego doszło w Bydgoszczy, kiedy to dwa tramwaje wpadły na siebie, jak poinformował portal Interia, siedemnaście osób ucierpiało. Z powodu odczuwanych przez nich bólów, musiały zostać przewiezione do szpitala w celu przeprowadzenia specjalistycznych badań. W efekcie tego incydentu, ruch komunikacji tramwajowej w kierunku dzielnicy Fordon został zablokowany.

Ten nieszczęsny incydent miał miejsce we wtorek, około godziny 11:00, na bydgoskiej Ulicy Akademickiej, pomiędzy ulicami Romanowską i Rejewskiego. Do tej kolizji doszło na prostym odcinku drogi. Na miejsce natychmiast przybyły służby ratunkowe – policja, straż pożarna oraz medycy. Jak poinformowała portal Interia rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Lidia Kowalska, tramwaj obsługujący linię numer 5 uderzył w tył pojazdu kursującego na linii numer 11.

Rzeczniczka KMP w Bydgoszczy podała także, że trzynaście osób zgłosiło ból i dyskomfort, dostają one niezbędną pomoc medyczną na miejscu zdarzenia. Policjantka poinformowała również, że jedna osoba została przetransportowana do szpitala.