Zapowiedź rozbudowy tramwajowej infrastruktury w Bydgoszczy: Wizualizacje i szczegóły planów

Bydgoszcz ma w swoich planach ambitne przedsięwzięcie dotyczące rozbudowy infrastruktury tramwajowej. Miasto ujawniło pierwsze wizualne obrazy przedstawiające jak będzie wyglądało nowe zaprojektowane miejsce w Myślęcinku. Obecnie realizowane są intensywne działania związane z opracowaniem projektów dla nowych tras tramwajowych na Szwederowo oraz zwiększeniem funkcjonalności pętli tramwajowej na Lesie Gdańskim.

Informacje przekazane przez miasto sugerują, że jednym z kluczowych elementów planowanego projektu jest modernizacja pętli tramwajowej „Las Gdański”, znajdującej się w Myślęcinku. Przewiduje ona wprowadzenie dodatkowych odcinków torowisk utrzymanych w kolorze zielonym oraz stworzenie przystanków, które będą otaczane przez rośliny. Prace obejmują także unowocześnienie części ulicy Rekreacyjnej.

W ciągu ostatnich kilku tygodni, specjaliści zajmujący się projektem przygotowali wizualizacje pokazujące jakie zmiany będą wprowadzone w ramach tej inwestycji. Realizacja projektu umożliwi każdej z trzech linii tramwajowych prowadzących do Myślęcinka posiadanie osobnych peronów, co pozwoli na ich bezproblemowe mijanie się przed wjazdem na właściwy peron. Projekt jest już finansowany z funduszy europejskich.

Trwają również prace nad projektem nowej trasy tramwajowej, która będzie prowadzić z ronda Kujawskiego do pętli znajdującej się przy ulicy Bielickiej. Miasto podkreśla, że ta dokumentacja projektowa zawiera wiele innowacyjnych rozwiązań. W planach jest stworzenie zielonych torowisk oraz przystanków z roślinnością na dachach wzdłuż ulicy Solskiego.