42-letni bydgoszczanin aresztowany na trzy miesiące za posiadanie znacznej ilości narkotyków

W wyniku działań funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, aresztowano 42-letniego mężczyznę, który w swoim mieszkaniu oraz piwnicy przechowywał znaczną ilość substancji narkotykowych. Za to przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Działania śledcze prowadzone przez lokalną policję pozwoliły na zidentyfikowanie i namierzenie mieszkańca Bydgoszczy, który był podejrzany o działalność związana z handlem narkotykami. Wiedząc, że będzie przebywał w swoim mieszkaniu na Okolu, postanowili odwiedzić go tam i sprawdzić swoje podejrzenia.

Kiedy przyjechali na miejsce, zauważyli, jak podejrzany wchodzi do pobliskiego sklepu. Natychmiast podążyli za nim, jednak mężczyzna szybko ich zauważył i stał się agresywny, próbując uciec. Funkcjonariusze jednak uniemożliwili mu to.

Po zatrzymaniu 42-latka, policjanci udali się do jego mieszkania i przeszukali również piwnicę, którą użytkował. Właśnie tam odkryli większość nielegalnych substancji – informuje kom. Lidia Kowalska z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy.

Podczas przeszukania odnaleziono łącznie 12 worków o różnej wadze, zawierających prawie 3,3 kg amfetaminy oraz 260 g kryształu. Tożsamość substancji potwierdziły wstępne badania, które przeprowadzono na miejscu. Teraz próbki narkotyków trafią do policyjnego laboratorium kryminalistycznego w celu dalszych analiz.