Bydgoszcz świętuje rok NATO: piknik wojskowy i wystawa z okazji rocznicy

Zaproszenie na pokaz militarnej potęgi, uwieczniony w paradach i prezentacjach sprzętu wojskowego, a także na koncerty wykonane przez orkiestry wojskowe z wielu krajów NATO – to wszystko czeka mieszkańców Bydgoszczy 22 maja. To dzień, kiedy Miasto Bydgoszcz wspólnie z Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO organizuje piknik wojskowy dla obywateli. Wydarzenie jest częścią obchodów, które zostały nazwane „Bydgoskim Rokiem NATO”.

Na Starym Rynku odbyła się również inauguracja wystawy poświęconej historii i fotografii powstania jednostki szkoleniowej JFTC w Bydgoszczy. Ta specjalna ekspozycja ma na celu ukazanie więzi między jednostką a miastem oraz zaznajomienie mieszkańców z misją, historią i wkładem jednostki w zapewnienie wspólnego bezpieczeństwa.

Generał Brygady Petr Svoboda, Zastępca Dowódcy i Szef Sztabu Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO, zachęca do udziału w pikniku wojskowym, którego organizacja jest przewidziana przez ratusz. Wydarzenie odbędzie się w środę, 22 maja, na Starym Rynku i Wyspie Młyńskiej, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się różnorodnymi atrakcjami, w tym pokazami musztry paradnej oraz występami orkiestr wojskowych z różnych krajów NATO.