Decydujące zwycięstwo koszykarzy Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz w półfinale Bank Pekao 1. ligi

W piątym, decydującym starciu półfinałowym Bank Pekao 1. ligi, drużyna koszykówki Enea Abramczyk Astorii z Bydgoszczy triumfowała nad GKS Tychy, kończąc mecz wynikiem 91:62. Wygrana ta otworzyła im drogę do rozgrywek w Orlen Basket Lidze, gdzie ich przeciwnikiem będzie ekipa Górnika Zamek Książ Wałbrzych.

Po raz drugi w trakcie tego sezonu, drużyna Enea Abramczyk Astoria stawiała czoła swoim przeciwnikom w piątym, kluczowym spotkaniu play off na ich własnym terenie. Mimo wielkiego ciężaru odpowiedzialności, wynikającego z faktu, iż to właśnie ten mecz mógł zadecydować o ich awansie do finału, ekipa bydgoska nie dała się zastraszyć.

Od pierwszych chwil meczu bydgoszczanie udowodnili swoją dominację na parkiecie, kontrolując rywalizację zarówno w ofensywie jak i defensywie. Ekipa Enea Abramczyk Astorii zdobyła przewagę już w połowie drugiej kwarty, kiedy to prowadziła różnicą 26 punktów. W drugiej połowie meczu, nie spuszczając z tonu, utrzymywali wysoką przewagę.

Ostatecznie, pod energicznym dopingiem swoich fanów, drużyna „Asta” zwyciężyła wynikiem 91:63 i zapewniła sobie miejsce w finale.

Siłą drużyny z Bydgoszczy była jej kolektywność – aż sześciu graczy zakończyło mecz zdobywając dwucyfrową liczbę punktów.

Finałowa rywalizacja rozpocznie się już najbliższą sobotę. Dwa pierwsze mecze serii odbędą się na terenie Wałbrzycha, a następnie ekipy przeniosą się do Bydgoszczy. Początek wszystkich meczów zaplanowany jest na godzinę 18:00.