Uroczyste wręczenie zaświadczeń Laureatom Konkursów Przedmiotowych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w maju 2024 r.

Podczas Gali Laureatów Konkursów Przedmiotowych, przeprowadzanej przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty, uczniowie odebrali swoje dyplomy laureata konkursu. Ceremonia odbyła się 6 i 7 maja 2024 roku i była zakończeniem rywalizacji rozpoczętej w roku szkolnym 2023/2024.

W prestiżowym wydarzeniu, które miało miejsce w Auditorium Novum Politechniki Bydgoskiej im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy, udział wzięli Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski, Pan Michał Koniuch, Kujawsko-Pomorska Kurator Oświaty, Pani Grażyna Dziedzic oraz Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Urzędu Miasta Bydgoszczy, Pani Magdalena Buschmann.

Z kolei gali przysługującej dla rejonu toruńskiego i włocławskiego, która odbyła się w Auli Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, towarzyszyli Kujawsko-Pomorski Kurator Oświaty, Pani Grażyna Dziedzic i Kujawsko-Pomorski Wicekurator Oświaty, Pani Beata Sikorska.

W roku szkolnym 2023/2024 w konkursach przedmiotowych na etapie szkolnym brało udział aż 18 979 uczniów reprezentujących 535 różnych szkół. Zaś na etapie rejonowym swoje umiejętności miało okazję zaprezentować 1 516 uczniów z całego województwa.

Prawo do tytułu finalisty konkursu przysługuje uczniom, którzy zakwalifikowali się do etapu wojewódzkiego i zdobyli co najmniej 50% punktów możliwych do uzyskania w trzecim etapie konkursu. Z drugiej strony, tytuł laureata konkursu otrzymuje uczeń, który osiągnął minimum 90% punktów możliwych do uzyskania na etapie wojewódzkim.

W bieżącym roku szkolnym, na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, studenci zdobyli łącznie 223 tytuły laureatów i 308 tytułów finalistów konkursu.