Miejskie Zakłady Komunikacyjne w Bydgoszczy testują nowy elektryczny autobus, Yutong U12 z Chin

Bydgoskie Miejskie Zakłady Komunikacyjne ponownie przeprowadzają testy nowego modelu autobusu elektrycznego. Tym razem na bydgoskich ulicach pojawi się chiński autobus Yutong U12. Wprowadzenie testów różnych modeli autobusów, zwłaszcza tych napędzanych energią elektryczną, stało się już rodzajem tradycji dla miejskiego przewoźnika.

W lutym tego roku mieszkańcy Bydgoszczy mieli okazję doświadczyć podróży Solarisem Urbino 12 Electric, innym modelem autobusu elektrycznego. Teraz przyszła kolej na chiński model, który ma szansę zdobyć uznanie na bydgoskich drogach.

Chiński gość, Yutong U12, to autobus o długości 12 metrów z 34 miejscami siedzącymi na pokładzie, który jest w stanie pomieścić do 90 pasażerów. Na jednym ładowaniu może przejechać nawet 400 kilometrów. Jest to możliwe dzięki użyciu bezkobaltowych baterii oraz systemu rekuperacji energii, który pozwala na odzyskiwanie energii generowanej podczas hamowania.

Warto zauważyć, że wygląd Yutong U12 został doceniony podczas Busworld Europe odbywającego się w Brukseli, gdzie otrzymał nagrodę Busworld Design Award. Poza swoją atrakcyjną stylistyką, autobus ten oferuje również szereg udogodnień. Jest niskopodłogowy i wyposażony w automatyczną klimatyzację, ogrzewanie elektryczne oraz siedzenia z ładowarkami USB.