Odszedł od nas Maciej Pakulski, były prezes Polskiego Radia Pomorza i Kujaw i znany dziennikarz sportowy

Niestety, odszedł od nas Maciej Pakulski – były prezes Polskiego Radia Pomorza i Kujaw oraz wieloletni dziennikarz działu sportowego. Jego śmierć stanowi dużą stratę dla całego świata mediów.

Maciej Pakulski przyszedł na świat 24 lutego 1946 roku w małym miasteczku Osięciny, położonym w powiecie radziejowskim. Ukończył studia z historii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zaczynał swoją zawodową karierę jako dziennikarz informacyjny w Polskim Radiu PiK, do którego dołączył w czerwcu 1973 roku. Jednak jego prawdziwą pasją był sport, co skutkowało rozwojem kariery jako dziennikarz sportowy. Od 1994 roku pełnił funkcję kierownika Redakcji Sportowej. W latach 2000-2006 podjął się wyzwania na stanowisku prezesa zarządu i redaktora naczelnego Polskiego Radia Pomorza i Kujaw.

Podczas swojej 33-letniej pracy w radiu stworzył wiele niezapomnianych programów. Szczególnie pamiętaną audycję „Muzyka i sport”. Był również twórcą i prowadzącym popularnej „Sportowej zgaduj – zgaduli”, której słuchacze byli wiernymi kibicami przez wiele lat.

W ramach swojej pracy dziennikarskiej, współpracował z Polskim Radiem w Warszawie. Był sprawozdawcą z wielu ważnych wydarzeń sportowych, takich jak Wyścig Pokoju (1976 i 1988), Igrzyska Olimpijskie w Seulu (1988) i Atlancie (1996), mistrzostwa świata w kajakarstwie i żużlu. Jego głos można było usłyszeć także podczas emisji ogólnopolskich audycji Programu 1 Polskiego Radia: „Cztery pory roku”, „Lato z radiem”, „Sygnały dnia”.

Za swoją pracę był wielokrotnie odznaczony. Otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski oraz Złoty i Brązowy Krzyż Zasługi.