Podziękowania dla policjantów z Bydgoszczy za szybkie zatrzymanie sprawców rozboju

W ostatnim czasie, Komisariat Policji Bydgoszcz-Wyżyny otrzymał list z podziękowaniami skierowanymi do funkcjonariuszy pracujących nad wyjaśnieniem niedawnego przypadku rozboju. Ten incydent miał miejsce na ulicy Grzymały-Siedleckiego w ubiegłym tygodniu. W liście znalazło się wyrażenie uznania dla efektywności i fachowości pracy policjantów – określone jako „majstersztyk policyjnego rzemiosła”. Dzięki ich zaangażowaniu, kilka godzin po zgłoszeniu zdarzenia, udało się wykryć i aresztować osoby odpowiedzialne za ten kryminalny czyn.

Połowa maja, ulica Grzymały-Siedleckiego w Bydgoszczy stała się miejscem groźnego zdarzenia. Dwaj napastnicy, grożąc nożem, zaatakowali znaną lokalną postać – społecznika Mariusza Ręgiela. Zmusili go do wydania gotówki i innych cennych przedmiotów.

Pan Ręgiel, przerażony i martwiący się o swoje bezpieczeństwo, oddał sprawcom to, co posiadał przy sobie: aparat fotograficzny, telefon komórkowy oraz kartę płatniczą.

Przestępcy nie zwlekając, wykorzystali kartę bankomatową pokrzywdzonego do dokonania serii włamań na jego konto. Wypłacili środki z bankomatu i przeprowadzili różne transakcje w sklepach. Skutkowało to ogromną stratą finansową dla pana Ręgiela, która przekroczyła kwotę 9 tysięcy złotych. Bez zbędnej zwłoki zgłosił zdarzenie do komisariatu na bydgoskich Wyżynach.