Przebudowa Centrum Handlowego Bydgoszcz Glinki: nowoczesny park handlowy z kilkudziesięcioma punktami usługowymi

Firma Redkom Development ma zamiar przeprowadzić gruntowną przebudowę Centrum Handlowego Bydgoszcz Glinki, przekształcając go w jeden z najbardziej nowoczesnych parków handlowych w tym regionie. W centrum tego przedsięwzięcia stanie sieć sklepów spożywczych Carrefour, która zostanie głównym najemcą miejsca.

Planowany park handlowy, o docelowej powierzchni wynoszącej około 16 000 GLA, będzie mieścił 25 sklepów oraz punktów usługowych. Mieszkańcy Bydgoszczy będą mieli do dyspozycji szeroki asortyment towarów – od odzieży i kosmetyków, przez artykuły dla domu i zwierząt, po produkty do samodzielnego montażu, a nawet przychodnię medyczną. Dodatkowo, przestrzeń parkingowa zostanie znacząco powiększona – planowane jest utworzenie aż 500 miejsc postojowych. Otwarcie parku handlowego jest zaplanowane na ostatni kwartał 2025 roku.

Obecnie w Centrum Handlowym Bydgoszcz Glinki działa jedynie supermarket spożywczy Carrefour. Obiekt jest w trakcie przygotowań do nadchodzącej przebudowy. W przeszłości miejsce to tętniło życiem handlowym – mieszkańcy korzystali z oferty różnorodnych sklepów, takich jak meblowe czy elektroniczne, oraz punktów usługowych, w tym również centrum zabaw dla dzieci.