Wznowienie codziennych zajęć po dniach wolnych od pracy, z możliwością utrudnień w ruchu drogowym w Bydgoszczy

Po okresie majowych świąt, wszyscy wracamy do swoich rutynowych obowiązków. W mieście Bydgoszcz od wtorku kierowcy będą musieli borykać się z licznymi problemami w ruchu drogowym. Te spowodowane są koniecznością przeprowadzenia remontów nawierzchni na ulicach Pięknej i Solskiego – odcinek między ulicami Kossaka a Skorupki zostanie zamknięty dla ruchu. Również na moście Fordońskim planowane są prace naprawcze.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zapowiada rozpoczęcie prac na moście Fordońskim już w najbliższy poniedziałek. Naprawy nawierzchni będą wykonywane w godzinach od 18:00 wieczorem do 6:00 rano następnego dnia.

Podczas ich trwania, na moście będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h oraz ruch wahadłowy.

Kierowcy poruszający się po dzielnicy Szwederowo również będą musieli liczyć się z komplikacjami. Ulica Solskiego i Piękna na odcinku od Kossaka do skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego zostaną zamknięte na czas remontu nawierzchni, który rozpocznie się we wtorek. Osoby planujące przejazd tym odcinkiem powinny wybrać alternatywne trasy przez ulice Inowrocławską lub Stromą.

Zmiany dotkną również lokalnego transportu publicznego. Autobusy linii numer 53, 57 oraz 79 będą przekierowane na trasę prowadzącą przez ulice Bielicką i Stromą. Z kolei autobusy linii 55 będą kursować przez ulice Inowrocławską, Żwirki i Wigury oraz Szubińską.

Warto również zauważyć, że po okresie majówkowym tramwaje ruszą z powrotem na trasę przez Wyżyny. Tymczasem tramwaj linii numer 1 zostanie przywrócony do codziennego kursowania tylko w godzinach szczytu w dni powszednie.