Mężczyzna z Bydgoszczy zatrzymany za oszustwa i posiadanie narkotyków

W centrum Bydgoszczy, patrolujący dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który był na liście poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości w kontekście oszustw, a przy okazji posiadał on również nielegalne substancje. Jakby tego było mało, 26-latek handlował fałszywymi biletami na koncerty popularnych polskich artystów za pośrednictwem mediów społecznościowych, które uprzednio przerobił za pomocą programu graficznego.

Gdy mężczyzna zgłosił się do dyżurnego w komisariacie śródmiejskim, chcąc zrozumieć przyczyny poszukiwań policji w jego domu dzień wcześniej, zupełnie nie zdawał sobie sprawy z tego, co szykowało się dla niego potem. Starszy sierżant Łukasz Szmajda, pełniący rolę dzielnicowego, natychmiast rozpoznał go podczas rozmowy z dyżurnym. Dzielnicowy był świadom faktu, że mężczyzna jest poszukiwany przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniejsze oszustwa. Drugi dzielnicowy – młodszy aspirant Łukasz Surmacz – również przyczynił się do jego zatrzymania.

Podczas przeszukania, na mężczyźnie znaleziono ponad 15 gramów białego proszku. Wstępne testy narkotykowe potwierdziły, że jest to substancja znana jako 2-CB, której posiadanie jest kryminalizowane przez ustawę o przeciwdziałaniu narkomanii. Dla zatrzymanego bydgoszczanina okazało się to kolejnym punktem obciążającym na liście przestępstw.