Modernizacja trzydziestu ulic w ciągu roku: gruntowna przebudowa i utwardzanie rusza jeszcze przed wakacjami

Planowane jest, że proces modernizacji różnych dróg gruntowych rozpocznie się jeszcze zanim nadejdą wakacje. Przewiduje się, że do końca bieżącego roku zakończy się utwardzanie aż trzydziestu ulic.

Tomasz Okoński, rzecznik ZDMiKP, wyjaśnia, że prace nad przebudową dróg gruntowych nie ograniczają się jedynie do ich utwardzania. W większości przypadków obejmuje to również tworzenie poboczy, które służą jako miejsca parkingowe oraz zjazdy na posesje. Dodatkowo część dróg przeznaczona jest dla pieszych i wyłożona jest kostką betonową. Okoński zwraca uwagę na to, że Wieloletni Program Utwardzania Ulic Gruntowych powstał nie tylko dzięki zaangażowaniu profesjonalistów, ale także dzięki pomysłom zgłoszonym przez BBO i współpracy z prywatnymi inwestorami.

Rzecznik ZDMiKP zapewnia, że w ciągu tego roku drogowcy przeprowadzą modernizację kolejnych ośmiu dróg gruntowych. Pierwsze prace mają rozpocząć się jeszcze przed letnim okresem wakacyjnym. Do planu utwardzania zostały włączone takie ulice jak: Kolibrowa, Kilowa, Krańcowa zlokalizowane na Osowej Górze, a także Młynarska, Iglasta, Wieśniacza, Czorsztyńska i Orzechowa na Miedzyniu.

Obecnie trwają już prace związane z modernizacją ulic Wodnej, Sępiej i Gołębiej. Część prac sanitarnych na tych ulicach realizują Miejskie Wodociągi i Kanalizacja. Natomiast prace remontowe na ulicach Pokładowej, Indyczej, Mewiej, Masztowej i Piaski zostały już zakończone.