Planowane otwarcie ulic Solskiego i Pięknej – ulga dla mieszkańców Szwederowa i Górzyskowa

Pozwala to na optymizm mieszkańców Szwederowa i Górzyskowa. Na mocy zgłoszeń od MWIK, drogowcy planują zaprzestanie blokad na ulicach Solskiego i Pięknej.

Podczas kilku ostatnich tygodni, dwie kluczowe arterie osiedla były miejscem intensywnych prac mających na celu stworzenie nowej nawierzchni. Prace te były konieczne po przebudowie kanalizacji deszczowej, kiedy to zainstalowano jedynie tymczasową powierzchnię. Proces ten przyniósł spore niedogodności dla mieszkańców, ponieważ nie tylko ulice Solskiego i Piękna były zamknięte, ale również ruch był zablokowany na Leszczyńskiego, Skorupki oraz Kossaka.

Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej przekazał w środę rano, że planowane przywrócenie ruchu na Solskiego i Pięknej przewiduje się na czwartkowe popołudnie. Drogowcy dodają jednak, że w najbliższym czasie mogą jeszcze prowadzić prace uzupełniające i wykończeniowe w tych lokalizacjach.

Bez zmian w trasach będą mogły kursować autobusy linii 53, 55, 57 i 79 od piątku, 7 czerwca. Natomiast, nocna linia autobusowa 32N będzie znowu dostępna w nocy z piątku na sobotę (7/8.06).