100. Mistrzostwa Polski w Lekkoatletyce w Bydgoszczy z rekordowymi wynikami

Miasto nad Brdą, Bydgoszcz, było gospodarzem jubileuszowych 100. mistrzostw lekkoatletycznych, które przyniosły znakomite rezultaty oraz medale dla sportowców reprezentujących tamtejsze kluby.

Młody sprinter, Marek Zakrzewski, osiągnął nowy narodowy rekord U-20 na dystansie 200 metrów, zwyciężając z czasem 20.50 sekund. Z kolei na tą samą odległość wśród pań, triumfowała Martyna Kotwiła z czasem 23.10 sekund, zdobywając tytuł mistrzyni Polski.

Dobre rezultaty prezentowała również Natalia Kaczmarek, która na 400 metrów wyprzedziła konkurencję z czasem 50.77 sekund. Srebrny medal zdobyła Marika Popowicz-Drapała reprezentująca Zawiszę Bydgoszcz, której wynik – 51.42 sekund – to rekord Polski masters. Dodatkowo, zdobyła punkty do rankingu olimpijskiego. Warto wspomnieć, że pierwszy dzień zawodów przyniósł brązowy medal dla Pawła Wojciechowskiego, kolejnego lekkoatlety z Zawiszy.

Złote trofeum na dystansie 400 metrów wśród mężczyzn zdobył Maksymilian Szwed, kończąc bieg w 45.25 sekund. Na 800 metrów najlepsi okazali się Anna Wielgosz (2:01.18) oraz Filip Ostrowski (1:50.58). Bieg na 100 metrów przez płotki zdominowała Pia Skrzyszowska z czasem 12.67 sekund, natomiast w finale męskim triumfował Jakub Szymański (13.25 sekund), który pobił rekord Polski młodzieżowców na stadionie Zawiszy i zapewnił sobie kwalifikację olimpijską.