Nowa wystawa na moście staromiejskim w Bydgoszczy: "Serce Jezusa w sercu miasta"

Na moście staromiejskim imienia Jerzego Sulimy-Kamińskiego, znajdującym się w Bydgoszczy, zainaugurowana została niedawno wystawa zatytułowana „Serce Jezusa w sercu miasta”. Jest to prezentacja stworzona z okazji świętowania 100. rocznicy istnienia parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Jedna z prezentowanych plansz informuje, że w 1913 roku, na centralnie położonym Placu Piastowskim, wcześniej nazywanym Placem Elżbietańskim (Elsabehtmarkt), wybudowano kościół pod wezwaniem Serca Jezusowego (Herz-Jezu Kirche) dla społeczności katolickiej niemieckiej.

W sumie wystawa składa się z dwudziestu plansz, które zawierają różne podtematy takie jak: historia, architektura, co warto zobaczyć i jakie wydarzenia mają miejsce w NSPJ? Autorzy ekspozycji zachęcają do zwiedzania, pisząc: „Przy pięknej letniej pogodzie wiele osób korzysta z uroków Starego Miasta. My dodajemy jeszcze jedną atrakcję do listy”.

Zdjęcia do wystawy wykonał Marek Chełminiak. Twórcy ekspozycji zachęcają odwiedzających do zatrzymania się i docenienia uroku świątyni widzianej przez obiektyw fotografa. W kontekście 100-lecia parafii, autorzy przypominają o jej historii i łaskach płynących z Serca Jezusowego, zapraszając jednocześnie do podejmowania wyzwań przyszłości z wiarą, nadzieją i miłością.