Realizacja kolejnej akcji oznaczania rowerów przez Policję Bydgoszcz-Wyżyny

Komisariat Policji Bydgoszcz-Wyżyny nie po raz pierwszy zorganizował akcję, której celem było oznaczenie rowerów. Ta inicjatywa spotkała się z dużym odzewem społeczeństwa.

Dnia 08.07.2024, funkcjonariusze z Wyżyn bydgoskich przystąpili do realizacji akcji pod hasłem „Oznakuj rower, poznaj swojego dzielnicowego”. W ramach tej inicjatywy, policjanci ponownie zajęli się znakowaniem rowerów.

Wszystkie osoby, które chciały w ten sposób zabezpieczyć swój jednoślad, między godziną 17:00 a 19:00 mogły udać się do Komisariatu i poprosić o wygrawerowanie unikalnego numeru identyfikacyjnego na swoim rowerze. Numer ten jest następnie wprowadzany do systemu informatycznego. Każdy właściciel oznakowanego pojazdu otrzymuje dokument potwierdzający ten fakt, w którym zawarte są dane właściciela oraz numer grawerowany na ramie roweru. Dzięki temu w czasie kontroli można łatwo sprawdzić, czy osoba korzystająca z roweru jest jego prawowitym właścicielem. Rower oznaczony w ten sposób jest dużo trudniejszy do sprzedaży dla potencjalnego złodzieja.

Chcielibyśmy przypomnieć, że do oznakowania roweru konieczne są następujące dokumenty: karta gwarancyjna, dowód zakupu (paragon lub faktura) oraz dokument tożsamości (dla osób pełnoletnich).