Policja w Bydgoszczy rozbija potężną sieć narkotykową: zatrzymania i ogromne ilości substancji!

Skuteczna akcja policji w Bydgoszczy doprowadziła do rozbicia prężnie działającej sieci narkotykowej. Po długotrwałych działaniach operacyjnych, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zlokalizowali mieszkanie na osiedlu Okole, które pełniło funkcję magazynu nielegalnych substancji. W wyniku przeszukania, zabezpieczono znaczne ilości narkotyków, w tym 198 kg marihuany, 16 kg haszyszu, 10 kg amfetaminy, a także 350 g kryształów 2 i 3 CMC. Ponadto, na miejscu znaleziono 46 kg tabletek Xanax oraz 61 opakowań OxyContinu.

Zatrzymania i zarzuty

Podczas akcji zatrzymano dwóch młodych mężczyzn, którzy byli bezpośrednio zaangażowani w działalność grupy. Jeden z nich, 19-latek, pełnił rolę „magazyniera” i wynajmował mieszkanie, natomiast 22-latek działał jako „kurier”. Kolejnego dnia, dzięki dalszym działaniom operacyjnym, zatrzymano jeszcze dwóch podejrzanych w wieku 24 i 28 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z nielegalnym obrotem znacznymi ilościami narkotyków. Dodatkowo, dwóch najmłodszych podejrzanych odpowie również za naruszenie przepisów Prawa farmaceutycznego.

Decyzja sądu i dalsze śledztwo

W wyniku działań prokuratury, do sądu trafił wniosek o tymczasowy areszt dla zatrzymanych, który został uwzględniony. Wszyscy podejrzani spędzą najbliższe trzy miesiące w areszcie, co stanowi istotny krok w walce z przestępczością narkotykową. Śledztwo jest kontynuowane, a policjanci intensywnie pracują nad identyfikacją kolejnych osób zaangażowanych w dystrybucję oraz ustaleniem miejsc produkcji nielegalnych substancji. To wydarzenie jest kolejnym znaczącym ciosem wymierzonym w struktury przestępcze w regionie.

Źródło: facebook.com/profile.php?id=100068749869887