Nastoletni diler w Bydgoszczy

Zaledwie kilka dni temu funkcjonariusze policji w Bydgoszczy zatrzymali 19-latka, który miał przy sobie narkotyki. Kontrola wykazała, że z posiadanej ilości niedozwolonych substancji mógłby zrobić nawet 200 porcji do dalszej dystrybucji. Znaleziono 200 gramów amfetaminy. Młody mężczyzna już od jakiegoś czasu był obserwowany przez policję.

Udana operacja funkcjonariuszy policji

Podejrzewano go posiadanie znacznej ilości narkotyków oraz o powiązania ze światem pseudokibiców. Zatrzymanie miało miejsce na ulicy Nakielskiej. Pojazd prowadziła partnerka 19-latka. Para w samochodzie przewoziła narkotyki. Amfetaminę znaleziono przy skrzyni biegów. Podczas zatrzymania chłopak i jego dziewczyna zachowywali się bardzo niespokojnie, co tylko potwierdziło obawy funkcjonariuszy.

Odpowiedzialność za popełnione przestępstwo

Młody mężczyzna trafił do aresztu, jednak po jakimś czasie zastosowano wobec niego policyjny dozór. Oznacza to, że trzy razy w tygodniu będzie odwiedzał komisariat aż do momentu, kiedy odbędzie się jego rozprawa sądowa. Odpowiedzialność karna za posiadanie takiej ilości narkotyków to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.