Ranking najbiedniejszych miast w województwie kujawsko-pomorskim

Głośno mówi się o najbogatszych, najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miastach w kraju. Można spodziewać się, że wśród najbiedniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego nie znajdziemy takich kolosów jak na przykład Bydgoszcz. Zatem jakie miasta zajmują podium?

Zwycięzca niechlubnego rankingu

Niedawno opublikowano tegoroczny ranking bogactwa samorządów. Dane w rankingu obliczane są na podstawie tego, jak zamożni są mieszkańcy danego regionu i dotyczą całego kraju. Jeśli chodzi o województwo kujawsko-pomorskie to na pierwszym miejscu niechlubnego rankingu najbiedniejszych miast uplasowało się Chełmno. W tej miejscowości średnia zamożność mieszkańca wynosi 2734,57 złotych. To może nieco dziwić, biorąc pod uwagę fakt, że Chełmno jest miastem odwiedzanym przez wielu turystów.

Kto zajmuje dalsze miejsca podium?

Zaraz za Chełmnem, na drugim miejscu podium znalazło się Lipno, a na trzecim miejscu uplasowała się Pakość. To miasta znacznie mniej znane od Chełmna, a jednak różnica w zamożności mieszkańców tych miejscowości waha się od 100 do 180 złotych. Pełne dane z rankingu można znaleźć na stronie internetowej www.wspolnota.org.pl, gdzie udostępniono do informacji publicznej dokument „Bogactwo samorządów ’20”.

Dlaczego warto zapoznać się z tą publikacją?

Plik informuje nie tylko o danych statystycznych, ale również przybliża mechanizmy działania gospodarki oraz to, jaki wpływ miała na nią w tym roku epidemia koronawirusa. Ponadto w dokumencie opublikowano również artykuły oraz opinie wielu ekspertów z dziedzin ekonomicznych, politycznych i społecznych.