Nowy żłobek w Bydgoszczy

Już we wrześniu w mieście zostanie otwarty nowy żłobek, do którego będą mogły uczęszczać dzieci w wieku do lat trzech. To „Biedroneczka”, której budynek znajduje się przy ulicy Brzozowej. Koszt jej wybudowania i wyposażenia to 6,5 miliona złotych. Warto zaznaczyć, że placówka jest stworzona do podjęcia aż 110 podopiecznych.

Co oferuje nowy żłobek?

Dla dzieci przygotowano szatnie, łazienki dostosowane do ich potrzeb, ponadto utworzono specjalne pokoje dla personelu. Zadbano również o dotrzymanie obostrzeń epidemiologicznych i zamiast wykładzin zastosowano ogrzewanie podłogowe. Żłobek to jednak nie tylko to, co w środku. Warto również wspomnieć, że dookoła budynku zbudowano plac zabaw oraz zadbano o naturalne i przyjazne dzieciom otoczenie. Placówkę dostosowano również do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Najbardziej cieszy jednak fakt, że żłobek ten to bardzo nowoczesny budynek, który pomieści wielu młodych bydgoszczan.

Problem z przepełnieniem w polskich żłobkach

„Biedroneczka” powstała po to, by spełnić potrzeby mieszkańców Bydgoszczy. W wielu polskich miastach liczba miejsc w żłobkach jest zwyczajnie zbyt mała i rodzice nie są w stanie znaleźć wolnych miejsc dla swoich pociech. Warto zaznaczyć, że projekt i budowa żłobka dofinansowano ze środków z Unii Europejskiej. Wsparcie wspólnoty to aż 5 milionów złotych, natomiast pozostałość kwoty to wkład własny miasta. W całym mieście w żłobkach miejskich jest 1180 miejsc, a w placówkach niepublicznych – 1100. Władze planują zwiększać tę liczbę z roku na rok tak, by rodzice nie mieli problemów z zapewnieniem swoim dzieciom odpowiedniej opieki.