Jak województwo kujawsko-pomorskie radzi sobie z koronawirusem?

Tylko w miniony piątek liczba zakażeń w województwie kujawsko-pomorskim zwiększyła się aż o 38 przypadków. Zmarła jedna osoba, to 83-letnia mieszkanka regionu. O statystykach zakażeń koronawirusem na bieżąco informuje Ministerstwo Zdrowia, które codziennie wydaje nowe raporty o sytuacji w Polsce. Z tymi danymi można zapoznać się m.in. na stronie internetowej MZ oraz profilu na Facebooku.

Ostatni weekend sierpnia w cieniu koronawirusa

W całym kraju wyłącznie w miniony piątek (28 sierpnia) zmarło aż 9 osób, a 791 uzyskało pozytywne wyniki testów. Statystyki uzyskane w województwie kujawsko-pomorskim prezentują się podobnie, jak w innych rejonach kraju. Na chwilę obecną to aż 1268 przypadków potwierdzonych testami. Kolejne 54 osoby zmarły, natomiast 3612 osób jest objętych kwarantanną, a zaledwie 764 osoby wyzdrowiały. Wyniki te uzyskano na podstawie przeprowadzenia ponad 120 tysięcy badań.

Luzowanie obostrzeń a wzrost liczby zachorowań

Należy wspomnieć, że wraz z rozpoczynającym się rokiem szkolnym nie można lekceważyć wprowadzonych obostrzeń epidemiologicznych. Warto pamiętać o tym, że dbając o odpowiednią higienę, chronimy nie tylko siebie, ale również innych. W powiatach oznaczonych jako żółte oraz czerwone strefy konieczne jest noszenie maseczek nie tylko w zamkniętych przestrzeniach, ale również na świeżym powietrzu. Choć w strefach zielonych nie ma takiego obowiązku, to zachęca się jednak do stosowania wszelkich możliwych środków ochrony osobistej oraz zachowywania odpowiedniego dystansu społecznego.