Pies zaatakował 6-latka

W miejscowości Kowalewo (w województwie kujawsko-pomorskim) pies zaatakował sześciolatka. Zdarzenie miało miejsce w domu. Chłopiec stracił ucho, które odgryzł pies, a na dodatek zwierzę poraniło twarz dziecka. Sześciolatek został przetransportowany do szpitala w Bydgoszczy.

Tragedia w domu rodzinnym

Zdarzenie miało miejsce w piątek. Pies należał do rodziny chłopca i mieszkał z nim w jednym domu. Na szczęście zwierzę było szczepione, więc chłopcu nie grozi wirus wścieklizny. Postępowanie w sprawie prowadzi prokuratura, a śledczy badają, jak doszło do tragedii. Więcej informacji o stanie zdrowia chłopca nie podano do wiadomości publicznej.

Niebezpieczeństwo związane z ugryzieniem

Warto zaznaczyć, że pogryzienie przez psa może skończyć się bez większych problemów zdrowotnych, ale w najgorszym przypadku może doprowadzić do zagrożenia życia. Wszystko zależy od rozległości i głębokości ran. Najniebezpieczniejsze ugryzienia to właśnie te znajdujące się na głowie, twarzy i szyi.

Jak poradzić sobie w sytuacji kiedy jesteśmy świadkami lub ofiarami pogryzienia przez psa?

Lepiej zapobiegać niż leczyć. Co zrobić w sytuacji, gdy możemy stać się ofiarą pogryzienia przez psa? Aby nie dopuścić do ataku przez agresywne zwierzę, należy stanąć nieruchomo. Zaleca się również zasłonienie dłońmi karku oraz twarzy. Absolutnie nie powinno się uciekać, ponieważ to może tylko pobudzić psa do ataku. Rany należy przemywać (najlepiej wodą), zdezynfekować oraz owinąć bandażem. Jeżeli krwawienie nie ustaje, należy je zatamować.