Przygotujcie się na brak bieżącej wody!

Pracownicy zakładu Miejskich Wodociągów i Kanalizacji w Bydgoszczy będą pracować nad zachowaniem dobrego stanu sieci wodociągowej. To właśnie z tego powodu Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego zadecydowało, że kilka ulic zostanie chwilowo odciętych od dostępu do bieżącej wody. Bydgoszczan zamieszkujących w okolicy zachęca się do odpowiedniego przygotowania.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego i brak dostępu do wody

Dostaw zabraknie w dniu 1 września na kilku ulicach. Większości mieszkańców miasta to nie dotyczy! Nie będzie dostępu do bieżącej wody w Fordonie na ulicach: Bydgoskiej, Nawigacyjnej i Rakowej. Przerwa ta ma potrwać od godziny 8:00 do 14:00.

Jak zabezpieczyć się na brak dostępu do bieżącej wody?

Zaleca się przygotowanie odpowiednich zapasów wody pitnej. Może to być kilka zgrzewek wody butelkowanej, przechowywanej w baniakach czy nawet kranówka w pustych butelkach. Wodę można również wcześniej nalać do wanny, wiader i misek, jeszcze zanim woda zostanie odcięta.

Rozwiązanie długoterminowe

W ekstremalnych przypadkach można też wcześniej zadbać o dostęp do własnej wody — nie trzeba opierać się na systemach wodociągowych miasta. Wówczas bardzo dobre rozwiązanie stanowi również zbudowanie własnej studni. Wtedy zawsze ma się czystą i zdatną do picia wodę, którą można dodatkowo filtrować i bezpiecznie używać w celach konsumpcyjnych. Jak już wspomniałam, to jednak działanie, które wskazuje się przy długotrwałym braku wody. Teraz nie trzeba się o to martwić, ponieważ przerwa w dostawie wody ma trwać zaledwie kilka godzin.