Atrakcje Bydgoszczy

Bydgoszcz to największe miasto w województwie kujawsko-pomorskim. Zajmuje powierzchnię aż 176 kilometrów kwadratowych. Jednocześnie jest jedną z dwóch stolic regionu. Jakie atrakcje skrywa miasto i czy warto się tutaj wybrać?

Fascynaci historii

Miłośników historii zachęca się do odwiedzenia Katedry św. Marcina i Mikołaja. Świątynię zbudowano w stylu gotyckim i znajduje się tu wyposażenie z XVIII wieku. Samą budowlę wzniesiono trzy wieki wcześniej. Dodatkowo warto zobaczyć ratusz oraz Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego, w którym gromadzone są zbiory archeologiczne, historyczne, numizmatyczne, malarskie, muzyczne oraz techniczne.

Miłośnicy sztuki

Gratkę dla miłośników średniowiecze mogą stanowić mury obronne (do dziś zachowane we fragmentach). Na koneserów kultury wyższej z otwartymi drzwiami czeka Opera Nova, czyli teatr operowy i muzyczny, gdzie organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy.

Szukający chwili wytchnienia i relaksu

Spragnionych aktywnego spędzenia czasu zachęca się do odwiedzenia Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku, czyli największego miejskiego parku w Polsce. Znajduje się tam również Ogród Zoologiczny z licznymi zwierzętami.

Zwiedzanie regionu z dziećmi

Równie interesującą atrakcją turystyczną jest bydgoski tramwaj wodny, kursujący po rzece Brda. Bydgoszcz można zwiedzać również z dziećmi, planując wizytę w Manufakturze odyczy, papugarni czy w Family Parku. Czy warto? Tak. Szczególnie w miesiącach letnich, kiedy pogoda dopisuje i można spacerować po mieście godzinami.