Centrum Kultury w Bydgoszczy zaprasza

Najbliższe wrześniowe tygodnie będą obfitowały w wiele wydarzeń kulturalnych i artystycznych w kujawsko-pomorskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Budynek znajduje się przy placu Kościeleckich 6.

Coś dla fascynatów historii

We tym miesiącu odbędą się tu między innymi Europejskie Dni Dziedzictwa w dniach 12–13 oraz 19–20 września. Hasłem tegorocznej edycji imprezy jest „Moja droga”, co organizatorzy tłumaczą jako historię drogi narodu polskiego do odzyskania niepodległości, kształtowanie się narodowej tożsamości oraz kwestię uchodźstwa czy emigracji.

W Centrum Kultury odbędzie się również gala wręczenia Nagrody Poetyckiej im. Kazimierza Hoffmana. Na to wydarzenie zapraszamy 18 września.

Gratka dla miłośników architektury

24 i 25 września to dni, w których do Centrum Kultury zjadą się prelegenci z całej Polski, aby wygłosić lekcje w czasie Konferencji Architektura Miast. Hasłem przewodnim wydarzenia są „Architekci w miastach XIX i XX wieku”. W trakcie wydarzenia przypominać się będzie nie tylko o najważniejszych budowlach tych lat, ale również o ludziach, którzy odpowiadali za ich zaprojektowanie oraz budowę.

Jak wziąć udział w planowanych wydarzeniach?

Aby zapewnić komfort wszystkim tym, którzy nie chcą ryzykować zarażenia koronawirusem, Centrum Kultury umożliwiło udział w wydarzeniach online. Można to zrobić poprzez stronę internetową Centrum Kultury w Bydgoszczy oraz profil na Facebooku. W wydarzeniach na żywo można uczestniczyć jedynie z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa oraz po uprzedniej rezerwacji miejsca.