Bydgoski Festiwal Podróżniczy w nowym miejscu rozpocznie się już jutro!

Dla miłośników przygód i podróży. Dla tych, którzy lubią posłuchać o dalekich lądach i niesamowitych wyprawach, albo dla tych, którzy chcą miło spędzić czas w gronie inspirujących osób. 10. Bydgoski Festiwal Podróżniczy już w ten weekend czeka na wszystkich, którzy mają ochotę, choć przez chwilę posłuchać o niezwykłych doświadczeniach zdobytych daleko stąd. 

Każdy, dla kogo podróże są nieodzownym elementem jego życia albo kto bez kilku pełnych przygód wypraw nie wyobraża sobie roku kalendarzowego. W 2020 r. z pewnością zatęsknił za podróżniczymi wrażeniami. Antidotum na tęsknotę to 10. Bydgoski Festiwal Podróżniczy, podczas którego będzie można posłuchać co mają do opowiedzenia goście, którzy na swoim koncie mają już sporo niepowtarzalnych przygód.

Co znajduje się w programie Podróżniczego Festiwalu?

Każdy, komu uda się dotrzeć na wydarzenie będzie miał szansę posłuchać niezwykle ciekawych prelekcji. Obejrzeć inspirujące zdjęcia wykonane w najpiękniejszych miejscach na ziemi i poznać niesamowicie inspirujące osoby z pasją do podróży. Będzie można wziąć także udział w warsztatach fotografii podróżniczej. Czas jeszcze bardziej umilą dodatkowe atrakcje. Organizatorzy przygotowali punkty z biżuterią podróżniczą, miejsca, w których będzie można nabyć książki prelegentów oraz stoiska z festiwalowymi gadżetami. Godna uwagi jest także strefa, w której organizatorzy zapewnili możliwość skosztowania przysmaków z różnych części świata. Na uczestników będą czekały także liczne konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Kto poprowadzi prelekcje podczas Festiwalu?

W piątek gośćmi specjalnymi Festiwalu będą Bus Lapidus, czyli Maksymilian i Dominika, którzy swoim starym volkswagenem T3 zwiedzili Europę wzdłuż i wszerz. Stasia Budzisz opowie o tym jak to jest w Gruzji. Bartosz Malinowski podzieli się swoją pasją do Himalajów. A specjalną atrakcją wieczoru będzie Marek Niedźwiecki, wielki pasjonat Australii. Od sobotniego poranka prelekcje poprowadzą Agnieszka Molig-Matyga, która opowie o podróży z dziećmi po Sri Lance. Agnieszka i Bartosz Wrzosek podzielą się wrażeniami z podróży busem wokół Ameryki Północnej. Podczas gdy Hanna Zieleźnik-Rybak powie, jak to jest objechać świat w 1000 dni i to autostopem! Wielu odwiedzających niewątpliwie zainteresuje spotkanie z gościem wieczoru, czyli Krzysztofem Wielickim. Polski himalaista opowie o górskich wyprawach, które bez wątpienia wpisały się w historię światowego himalaizmu.

Jak kupić bilety na Festiwal?

Każdy kto chce wejść na teren Festiwalu może to zrobić bez biletu. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Należy jednak pamiętać o zabraniu maseczki zasłaniającej nos i usta oraz o zachowaniu bezpiecznego odstępu od innych uczestników.