Kayakmania 2020 zakończona

Kayakmania to spływ kajakowy, który każdego roku odbywa się w miejskiej części Brdy. Jednak w tym roku wydarzenie nie było takie jak zawsze. Zamiast elementu grywalizacji uczestnicy wzięli udział w niewielkim spływie kajakowym.

Czym jest Kayakmania?

Kayakmania to plenerowe wydarzenie, w którym udział biorą miłośnicy aktywnego spędzania wolnego czasu oraz sportów wodnych. Dedykowana jest ona zarówno osobom, które w uprawiają ten sport na zaawansowanym poziomie, jak i tym którzy swoją przygodę z kajakami dopiero rozpoczynają. Celem imprezy jest rozpowszechnienie tego sportu wodnego w Polsce, a szczególnie w województwie kujawsko-pomorskim oraz budowa pozytywnego wizerunku miasta Bydgoszcz, które jest współorganizatorem wydarzenia. Każdego roku uczestnicy biorą udział w wielu konkurencjach, które przygotowują dla nich organizatorzy. Całej inicjatywie towarzyszy także rodzinny piknik oraz inne atrakcje. Na koniec, uczestnicy mogą wspólnie bawić się podczas Szantowej Biesiady.

Kayakmania 2020 była inna niż poprzednie

Ze względu na panujące warunki, tegoroczna impreza musiała być nieco zmodyfikowana. Nie było współzawodnictwa, a uczestnicy wzięli udział w niewielkim spływie Brdą. Wyruszyli przy UKS ,,Kopernik” a po kilkunastu kilometrach zakończyli trasę w Babiej Wsi.