Rusza Ciepło w Słoiku – zbiórka trwa do 31 marca

Akcja Ciepło w Słoiku rusza już po raz jedenasty. Zbiórka darów organizowana jest dla dzieci z domów dziecka oraz osób szczególnie potrzebujących. Tym razem akcja organizowana jest z okazji świąt Wielkanocnych. Rzeczy zostaną przekazane dzieciom oraz bezdomnym, czy innym osobom potrzebującym. Dary można przynosić do trzydziestego pierwszego marca. 

Zabawki, kosmetyki i słodycze

Dary, które zbierają organizatorzy akcji, nie należą do towarów luksusowych. Przynosić należy bowiem słodycze, kosmetyki pierwszej potrzeby, jak szampony i kremy do golenia, a także gry planszowe, zabawki, żywność o długim okresie przydatności oraz wszelkie upominki dla dzieci. Ważne, aby rzeczy były nowe. Wśród rzeczy, które są potrzebne, jest również sprzęt sportowy, jak piłki do gry. 

Pomoc dzieciom i potrzebującym

Zebrane rzeczy zostaną przekazane domom dziecka, potrzebującym seniorom, a także osobom bezdomnym. Organizatorzy spróbują dotrzeć do koczowisk, aby w tym niezwykłym czasie pomóc najbardziej potrzebującym i dać im chociaż namiastkę normalności. Finał całej akcji przypada na Wielką Sobotę, czyli trzeci kwietnia. Co istotne, gdyby ktoś chciał podzielić się żywnością już po świętach, wówczas w Jadłodzielni będą prowadzone specjalne dyżury. 

Przyjmowanie darów

Wszystkie rzeczy można przynosić do pięciu wyznaczonych punktów: pracownia krawiecka DerRed na ulicy Wojska Polskiego 8, Salon Optyczny L.W. Michalscy przy ulicy Gdańskiej 28, Expert Auto przy ulicy Dąbrowa 46, Euromaster Landowscy Opon-Lan przy ulicy Łęczyckiej 51, a także do sklepu FART na Fieldorfa Nila 7. 

Ciepło serca w słoiku

Przypominamy, że Ciepło serca w słoiku to niezwykła akcja organizowana przez osoby działające w bydgoskiej jadłodzielni. Wcześniej akcja wyglądała nieco inaczej, ze względu jednak na pandemię. W tym roku dary należy przynieść do wyznaczonych punktów. Następnie w Wielką Sobotę działacze w południe rozdadzą dary potrzebującym. Wcześniej chętni spotykali się razem na Starym Rynku i wspólnie pomagali.