W Bydgoszczy powstanie nowy inkubator przedsiębiorczości. Przedsięwzięcie finansowane będzie ze środków unijnych

Pod koniec lutego Bydgoski Park Przemysłowo – Technologiczny (BPPT) zawarł umowę na dofinansowanie budowy inkubatora przedsiębiorczości. Wsparcie ze strony Unii wynosi blisko 19 mln zł. Inwestycja ukierunkowana jest na wsparcie gospodarczego rozwoju miasta, a także całego regionu.

BPPT inwestycją w przyszłość Bydgoszczy

Bydgoski Park Przemysłowo – Technologiczny należy do grupy podmiotów pozyskujących największe ilości środków zewnętrznych, które przekładają się na rozwój całego miasta.  Europejskie fundusze umożliwiły budowę nowoczesnego centrum technologicznego i biurowca, a także Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego w Myślęcinku. Ponadto na realizację czekają projekty związane m.in. z rozbudową dróg, w przypadku których wnioskowane będzie o uzyskanie środków z Krajowego Planu Odbudowy. Inwestycja w BPPT, stanowi zadaniem jego prezesa Andrzeja Półgrabskiego, ważną inwestycję w przyszłość miasta. Firmy działające na terenie Parku nie tylko odprowadzą bowiem podatki w Bydgoszczy, ale zapewniają miejsca pracy tysiącom pracowników. Jest to szczególnie istotne w kontekście ograniczonych dochodów samorządów na poziomie centralnym.

Kolejny projekt finansowany z unijnych środków

Inkubator przedsiębiorczości powstać na tuż obok innowacyjnego centrum technologicznego oraz bazy logistycznej firmy Lidl. Na obiekt składać się będzie licząca sobie aż trzy kondygnacje powierzchnia biurowa, oraz hala przeznaczona na działalność nowych, wschodzących przedsiębiorstw. W jej obrębie ma zostać docelowo wydzielonych ponad 20 osobnych boksów. Obiekt ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i być wyposażony w nowoczesny sprzęt komputerowy.

Aktualnie toczy się procedura ukierunkowana na wybór wykonawcy projektu. Łącznie na inwestycję przeznaczone ma zostać 23 mln zł. Zgodnie z planem budowa inkubatora zająć ma ok. półtora roku. Będzie to już kolejny projekt BPPT zrealizowany dzięki unijnemu wsparciu. Dofinansowaniem z Unii objęte zostały wcześniej Centrum Technologiczne, Idea przestrzeń biznesu, rozbudowa zaplecza technicznego BPPT, Bydgoskie Centrum Targowo-Wystawiennicze oraz rozwój infrastruktury technicznej Bydgoskiego Parku Przemysłowego.