Włącz się do zabawy dla Rowerowej Stolicy Polski!

Już od pierwszego września będzie można wziąć udział w drugiej edycji ogólnopolskiej imprezy rowerowej. Zwycięska miejscowość otrzyma tytuł najbardziej rowerowego miasta w kraju, czyli „Rowerowej Stolicy Polski”. Do udziału w wydarzeniu zachęca sam prezydent Bydgoszczy, Rafał Bruski. Bydgoszczanie będą konkurować z mieszkańcami czterdziestu trzech innych polskich miast.

Aktywnie i zdrowo!

Impreza ma zachęcić Polaków do aktywności fizycznej i spędzenia czasu wolnego na świeżym powietrzu. Na dodatek promuje zdrowy styl życia i wybór roweru zamiast samochodu, kiedy na przykład musimy dojechać do pracy czy sklepu. W ramach akcji organizowane są również wspólne przejazdy rowerowe, do których można dołączyć w każdą z wrześniowych niedzieli. Wszystkie wycieczki będą rozpoczynać się na Starym Rynku, a ich uczestnicy będą zobowiązani do przestrzegania obostrzeń sanitarnych.

Jak dołączyć do rywalizacji?

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy pobrać bezpłatną aplikację „Rowerowa Stolica Polski”, a następnie uruchamiać ją podczas wycieczek rowerowych. Warto wspomnieć, że podium, czyli trzy zwycięskie miasta, otrzymają wartościowe nagrody. Będą to stacje naprawy rowerów. Indywidualni rowerzyści również mogą liczyć na upominki. W Bydgoszczy będą to gadżety dla każdego uczestnika, który przejedzie 300, 500 lub 1000 kilometrów. Trzech najaktywniejszych rowerzystów otrzyma vouchery oraz gadżety związane z miastem. Impreza trwa 30 dni, czyli od początku do końca września. Liczy się każdy kilometr przejechany z aplikacją w telefonie!

Jeden komentarz w temacie “Włącz się do zabawy dla Rowerowej Stolicy Polski!

Comments are closed.